Microsoft Azure – Wdrożenia / Obsługa

Microsoft Azure – Wdrożenia / Obsługa

microsoft azureCo to jest i na czym polega Microsoft Azure ?
Jest to publiczna platforma chmurowa działająca w ramach modelu PaaS oferująca nieograniczoną pojemność. Platforma ta gwarantuje klientom praktycznie nieograniczone możliwości pod względem skalowania i wydajności. Użytkownicy Microsoft Azure mogą korzystać z wielu wyspecjalizowanych usług, pozwalających na gromadzenie i przechowywanie danych w chmurze. Platforma Azure umożliwia firmom szybsze dostarczanie produktów i usług na rynek oraz pomaga usprawnić obsługę klientów. W ramach Microsoft Azure można korzystać z niezwykle zróżnicowanej gamy usług, których łączna liczba wynosi ponad 200. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą projektować nowoczesne rozwiązania technologiczne – aplikacje, strony internetowe, a także efektywnie nimi zarządzać korzystając z dedykowanych narzędzi.
Do najważniejszych usług chmurowych Microsoft Azure zalicza się:
  • maszyny wirtualne Windows oraz Linux,
  • aplikacje Microsoft (Sharepoint, SQL, BizTalk, NAV, inne,
  • aplikacje partnerskie Oracle, SAP, IBM i wiele innych,
  • dziesiątki aplikacji CMS, CXM, WEB App, inne,
  • Visual Studio On-Line oraz usługi dla aplikacji Mobilnych,
  • Azure ActiveDirectory, Azure RMS, Usługi Multimediów
  • Wirtualizacja aplikacji (Azure RemoteApp)
  • BigData oraz BI (HDI/Hadoop + MS SQL).
Dla kogo Microsoft Azure
Z Platformy Microsoft Azure może korzystać praktycznie każda firma. Ogromne możliwości chmury Microsoft można zastosować praktycznie w każdej branży – od produkcji po usługi. Skalowanie, bezpieczeństwo i elastyczność to kluczowe cechy Azure, dzięki którym można zredukować koszty infrastruktury. Mimo, że Azure jest stosowany przez gigantów, to w żadnej mierze nie stawia bariery dla najmniejszych firm. Użycie chmury w zastosowaniach biznesowych jest o tyle rewolucyjne, że umożliwia przeniesienie wielu elementów składowanych na lokalnych serwerach. Pozwala to na odciążenie własnego sprzętu, znaczne zwiększenie mocy obliczeniowej oraz miejsca, a co najistotniejsze, zaoszczędzenie pieniędzy.
Gdzie wykorzystujemy Microsoft Azure
Miejsc, w których można wykorzystać potencjał chmury Microsoftu jest mnóstwo. Jeżeli korzystasz chociażby z pakietu Microsoft 365 lub dysku OneDrive – już de facto korzystasz z Microsoft Azure. Wykorzystanie wszystkich możliwości chmurowych dołączonych do pakietu Microsoft 365 umożliwia znaczne zwiększenie produktywności oraz lepszą komunikację w firmie, chociażby z wykorzystaniem Microsoft Teams.
Bezpieczeństwo i zabezpieczenia platformy Azure
To, co odróżnia chmurę Azure od firmowej serwerowni, serwerów on-premise, lokalnej sieci komputerowej, to całościowe i spójne podejście do tematu bezpieczeństwa danych w chmurze. Firma Microsoft stosuje politykę ZeroTrust. Oznacza to, że Microsoft zakłada możliwość ataku hakerskiego w każdym miejscu infrastruktury swojej i swojego klienta. Z tego powodu wprowadzony został wielopoziomowy system zabezpieczeń. Powodują one, że bezpieczeństwo informatyczne firmy jest na najwyższym poziomie.